W dniach 14 – 15.04.2014r. w naszej placówce odbyła się ewaluacja zewnętrzna. Badanie zostało zrealizowane przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa (rozp. MEN z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r.). Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który zawiera realizację przez przedszkole wymagania:

Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

Z przyjemnością informujemy, iż nasze przedszkole spełniło wymaganie na poziomie B – oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

Wnioski wynikające z raportu:

• Nauczyciele wykorzystują zalecane warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz dostosowują je do indywidualnych potrzeb rozwojowych dzieci.
  • Wykorzystywanie przez nauczycieli wniosków z monitorowania i analizowania osiągnięć dzieci korzystnie wpływa na rozwój zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych każdego dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu.