Spotykamy się z rodzicami codziennie – kiedy przyprowadzają i odbierają dziecko, kiedy przysiadają na chwilę, aby popatrzeć na swoje pociechy, bawiące się z innymi, kiedy nam – nauczycielom pomagają i kiedy razem świętujemy.

Obecność rodziców w przedszkolu jest bardzo wartościową formą współpracy dla wszystkich stron: dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego też w Przedszkolu „Jaś i Małgosia”, staramy się budować owocne relacje z rodzicami.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze Przedszkole było miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale i rodziców. Staramy się namówić do współdziałania wszystkich, którym zależy na dobru naszych pociech. Cieszy nas fakt, iż coraz większa część włącza się w życie naszego Przedszkola i chętnie nam pomaga. Sądzimy, że tak szczególna współpraca zaowocuje bogatym i spójnym systemem wychowawczym.

Obecność rodzica w przedszkolu stwarza możliwości budowania głębszych relacji między nauczycielem i rodzicem oraz między nauczycielem a dzieckiem. Dzięki zaangażowaniu rodziców w życie naszego Przedszkola staje się ono miejscem, które jest dla nas wszystkich ważne.

Pełnimy wobec rodziców funkcję wspierającą wychowanie i edukację. Nie narzucamy, ale proponujemy, nie negujemy, ale przedstawiamy też inne rozwiązania wychowawcze. Zachęcamy i pokazujemy dziecko takim, jakim jest w przedszkolu na podstawie fachowej obserwacji oraz diagnozy.

Rodzice w Przedszkolu „Jaś i Małgosia”:

• tworzą integralny zespół z nauczycielami i dziećmi;

• mogą uczestniczyć w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli i sami prowadzić zajęcia jako eksperci w swoim zawodzie, opowiadać o swojej pasji ciekawych przygodach lub przeżyciach;

• biorą udział w uroczystościach i imprezach przedszkolnych oraz przedstawieniach teatralnych.