Spotykamy się z rodzicami codziennie – kiedy przyprowadzają i odbierają dziecko, kiedy przysiadają na chwilę, aby popatrzeć na swoje pociechy, bawiące się z innymi, kiedy nam – nauczycielom pomagają i kiedy razem świętujemy.

Obecność rodziców w przedszkolu jest bardzo wartościową formą współpracy dla wszystkich stron: dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego też w Przedszkolu „Jaś i Małgosia”, staramy się budować owocne relacje z rodzicami.

Dokładamy wszelkich starań, by nasze Przedszkole było miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale i rodziców. Staramy się namówić do współdziałania wszystkich, którym zależy na dobru naszych pociech. Cieszy nas fakt, iż coraz większa część włącza się w życie naszego Przedszkola i chętnie nam pomaga. Sądzimy, że tak szczególna współpraca zaowocuje bogatym i spójnym systemem wychowawczym.

Obecność rodzica w przedszkolu stwarza możliwości budowania głębszych relacji między nauczycielem i rodzicem oraz między nauczycielem a dzieckiem. Dzięki zaangażowaniu rodziców w życie naszego Przedszkola staje się ono miejscem, które jest dla nas wszystkich ważne.

Pełnimy wobec rodziców funkcję wspierającą wychowanie i edukację. Nie narzucamy, ale proponujemy, nie negujemy, ale przedstawiamy też inne rozwiązania wychowawcze. Zachęcamy i pokazujemy dziecko takim, jakim jest w przedszkolu na podstawie fachowej obserwacji oraz diagnozy.

Rodzice w Przedszkolu „Jaś i Małgosia”:

  • tworzą integralny zespół z nauczycielami i dziećmi;

  • mogą uczestniczyć w zajęciach otwartych prowadzonych przez nauczycieli i sami prowadzić zajęcia jako eksperci w swoim zawodzie, opowiadać o swojej pasji ciekawych przygodach lub przeżyciach;

  • biorą udział w uroczystościach i imprezach przedszkolnych oraz przedstawieniach teatralnych.

Obejrzyj przedszkole Jaś i Małgosia

Zapisy do przedszkola

W tej chwili trwa nabór dzieci do naszego przedszkola na rok szkolny 2020/2021

REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA TRWA PRZEZ CAŁY ROK.

Skontaktuj się z nami: tel. 608 839 195

Zgłoś swoją pociechę

Godziny otwarcia

6.30 - 17.00

Lokalizacja

ul. Śniadeckich 1G, 75-453 Koszalin

Zobacz na mapie

Kontakt

Telefon: 608-839-195
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.