Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!

1 września serdecznie przywitaliśmy wszystkie uśmiechnięte dziecięce buźki po wakacjach. Nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Niektóre dzieci z uśmiechem wracały do swoich grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych. Ponieważ po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola. Chociaż rozstanie było dla niektórych przedszkolaków i ich Rodziców trudne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się i zadowolone wracały do domów.

Przypominamy Rodzicom, że z dniem 1 września 2017 r. uległy zmianie godziny pracy placówki. Nasze Przedszkole czynne jest w godzinach: od 6.30 do 17.00.

Życzymy wszystkim dzieciom radosnych chwil, spędzonych w naszym przedszkolu. Aby ten nadchodzący rok był okazją do zdobywania nowych doświadczeń i pierwszych kontaktów rówieśniczych. Natomiast Rodzicom życzymy dużo cierpliwości, satysfakcji i zadowolenia z dokonań swoich dzieci.

„Była na Ziemi taka Rakieta,
która wygrała kosmiczny przetarg.
Cieszą się starsi, cieszą się dzieci:
- Nasza Rakieta w Kosmos poleci!”

21. maja obchodziliśmy nieziemskie święto, o którym tak naprawdę niewiele słychać. Mianowicie był to Międzynarodowy Dzień Kosmosu. Panie przygotowały dla dzieci wiele ciekawych informacji, zabaw i nagród.

Dzieci dowiedziały się, jak powstał Wszechświat i Układ Słoneczny. Pogłębiły swoją wiedzę, dotyczącą planet. Poznały odpowiedzi na pytania, m.in.: czym są gwiazdozbiory, stacje i promy kosmiczne oraz jak wygląda strój astronauty. Wybraliśmy się nawet w podróż kosmiczną. Następnie każde dziecko wykonało z kolorowego papieru planetę oraz nadało jej swoją nazwę. Wszystkie prace zawisły na niebieskiej bibule w kąciku prac plastycznych, tworząc piękną, kosmiczną wystawę.

Na zakończenie świętowania każdy przedszkolak na pamiątkę dostał piękną odznakę, przedstawiającą kolorową rakietę. Uznajemy to święto za bardzo udane. Dzień upłynął nam na zabawach i ciekawych zajęciach. Było mnóstwo wrażeń i śmiechu. Jak zwykle wszystkim towarzyszył szeroki uśmiech, a na dzieci czekały niespodzianki.

„Jest taki kwiatek bladoniebieski
a jego listki jak srebrne łezki.
On się spod listka wychyla skromnie
i chicho szepce – Pamiętaj o mnie!”

W wiosennym maju obchodziliśmy święto przyrody i ekologii, nazywane Dniem Polskiej Niezapominajki. Mając na względzie to, iż „Polska Niezapominajka” przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody, nauczycielki starały zachęcić wszystkich  Rodziców oraz dzieci do upiększenia naszych przedszkolnych sal kwiatkami.

Tego dnia dzieci przyszły do Przedszkola ubrane całe na niebiesko oraz przyniosły sadzonki kwitnących kwiatów. W trakcie zajęć Pani nauczycielka przypomniała dzieciom o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody. Następnie wszyscy wyszliśmy na taras przedszkolny, gdzie dzieci wspólnie z nauczycielkami sadziły w dużych donicach wiosenne kwiaty. Dzieci dowiedziały się, jak każdy z nich się nazywa oraz w jaki sposób należy je sadzić i pielęgnować. Z pomocą nauczycielek każdy przedszkolak miał możliwość indywidualnego działania.

Kwiaty zostały ustawione na parapetach w przedszkolnej sali i cieszą oko każdego, kto przychodzi do naszego przedszkola. Ponadto przypominają przedszkolakom  jak ważne jest środowisko naturalne. Dzień ten sprawił dzieciom mnóstwo radości oraz wiele wrażeń. Była to doskonała lekcja edukacji przyrodniczej dla naszych przedszkolaków.

W naszym przedszkolu, 15. maja, odbyły się obchody Dnia Polskiej Muzyki i Plastyki. W tym dniu, dzieci w uroczystych strojach i ludowych opaskach zaprezentowały taniec – kujawiaka, poprowadzony przez panią Maję z rytmiki, przy akompaniamencie akordeonu – Pan Artur Zajkowski. Zaproszeni goście byli zauroczeni. Nie obyło się bez gromkich braw. Nie zabrakło również wspólnych zabaw integracyjnych, podczas których było mnóstwo śmiechu i wygłupów przy wesołych dźwiękach instrumentu.
Dodatkową  atrakcją była wizyta Pana Karola J. – plastyka, który poprowadził warsztaty plastyczne na temat Rodziny. Zachęcał i uczył, licznie przybyłych gości, jak krok po kroku stworzyć własne „dzieło sztuki”. Powstały przepiękne prace. W późniejszym etapie spotkania, chętnym Rodzicom rysował ich karykatury.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie oraz mile spędzony czas w naszym przedszkolu. Ogromne podziękowania i wyrazy wdzięczności składamy również przybyłym artystom, bez których to wspaniałe spotkanie nie mogło by się odbyć.

„W bibliotece jest wesoło,
Tyle książek i komiksów,
Tyle lektur jest dookoła, że już nie wiesz, co tam jest.
W bibliotece szanuj książki,
Przecież dobrze o tym wiesz.”

Z okazji nadchodzącego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dostaliśmy zaproszenie na spotkanie w bibliotece. Dlatego 6. maja udaliśmy się po raz kolejny z wizytą do filii bibliotecznej nr 11. Tematem przewodnim była „Pyza na polskich dróżkach”.

Pyza to bohaterka książki, która wędruje po wielu zakątkach Polski. Dzieci razem z nią poznały urokliwe i warte poznania miejsca. Dowiedziały się, że w Krakowie znajdują się Sukiennice oraz Smok Wawelski. Natomiast Warszawa słynie z pięknej syrenki, a w Gdańsku na Starym Rynku możemy spotkać Neptuna. W trakcie zajęć nie zabrakło regionalnych tańców oraz ciekawej pracy plastycznej. Przedszkolaki chętnie brały udział w przygotowanych atrakcjach.

Bardzo dziękujemy Pani Danucie za serdeczny uśmiech oraz profesjonalne przygotowanie zajęć. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
     

We wtorek, 5. maja, z okazji Dnia Strażaka nasze przedszkolaki udały się na jedną z najciekawszych wycieczek, mianowicie do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Koszalinie.

Po przybyciu na miejsce panowie strażacy przywitali nas serdecznym uśmiechem. Następnie chętnie oprowadzili i zapoznali ze swoją pracą, która jest bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna. Przedszkolaków najbardziej zainteresowały duże czerwone wozy strażackie. Nasza wizyta nie mogła obyć się bez przymierzania umundurowania strażaków. Ile było przy tym frajdy! Kolejną wspaniałą atrakcją było lanie wody z węża strażackiego. Pogoda nam dopisywała, więc sprawiło to wszystkim ogromną radość. Było mnóstwo zabawy i śmiechu!

Na koniec, dzieci wraz z paniami nauczycielkami podziękowały za mile spędzony czas i wręczyły własnoręcznie zrobione podziękowanie.

„Biblioteka, biblioteka
Takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
I komiksy z Myszką Miki.
Każdy jest w niej mile widziany
I zawsze po królewsku witany.
Znajdziesz tutaj Mickiewicza, Kopernika, Sienkiewicza."

W czwartek, 23 kwietnia, z okazji obchodzonego Dnia Książki dla dzieci, nasze przedszkolaki odwiedziły filię biblioteczną nr 6, mieszczącą się przy ulicy Lelewela. Temat spotkania brzmiał „Znamy się z ekranu”.

Pani bibliotekarka przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia. Przenieśliśmy się do krainy bajek i spotkaliśmy się z bohaterami dobranocek wszechczasów, m.in. Krecikiem, Koziołkiem Matołkiem, Kubusiem Puchatkiem, Muminkami i Smerfami. Po prezentacji najpiękniejszych fragmentów bajek nadszedł czas na interesujące zagadki , zabawny quiz i wesołą zabawę ruchową. Na koniec spotkania wybraliśmy się do wioski Smerfów. Każde dziecko miało za zadanie zaprojektować domek ulubionego smerfa. Ponadto Pani bibliotekarka przypomniała dzieciom, jak cenna powinna być książka w ich życiu. Bezpośredni kontakt z książką, rozbudza dziecięcą wyobraźnię, a także poszerza ich wiedzę. Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały Pani bibliotekarce uściskami oraz własnoręcznie zrobioną laurką w postaci książki z namalowanymi rysunkami.

„To zakład fryzjerski. Sporo tu dziś ludzi,
więc fryzjerowi się wcale nie nudzi.
Do robienia  fryzur ma talent nie lada –
włosy pięknie strzyże i równo układa.”

W dniu 15 kwietnia „Muchomorki” oraz „Sówki” wybrały się z wizytą do salonu fryzjerskiego „Aleksandra”, przy ulicy Spasowskiego 12.

Celem naszych odwiedzin było bliższe poznanie zawodu fryzjera. Przedszkolaki dowiedziały się jakie czynności wykonuje fryzjer oraz zobaczyły jego narzędzia pracy. Dzieci miały okazję wcielić się w role „klientów” i skorzystać z ciekawych zabiegów fryzjerskich. Siedziały na fotelu fryzjerskim, a Panie fryzjerki układały chętnym dzieciom piękne fryzury.

Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły. Spotkanie pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy Paniom z salonu fryzjerskiego „Aleksandra” za bardzo serdeczną gościnę.

Na początku kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W związku z tym nasze przedszkolaki przygotowały dla swoich bliskich występ artystyczno – taneczny pt. „Żyj zdrowo i kolorowo”.

Pokaz wyszedł rewelacyjnie. Dzieci przepięknie zaprezentowały się jako witaminki. Rodzice z dumą przyglądali się przedstawieniu przedszkolaków. Zarówno wyrecytowanie wierszy, jak i zaśpiewanie piosenek, wyszło dzieciom bardzo ładnie. Celem tego przedstawienia było przypomnienie wszystkim zgromadzonym o zasadach zdrowego odżywiania się oraz o tym, jak ważny jest ruch w naszym życiu. Dlatego oprócz przygotowanego przedstawienia, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, zdobyte na tegorocznych zajęciach. Wszystkie przedszkolaki wyginały śmiało ciało z panią Anią z tańców.

Wszystkim przedszkolakom oraz gościom towarzyszyły niesamowite emocje, a także szerokie uśmiechy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

W tradycję naszego przedszkola na stałe wpisało się śniadanie wielkanocne, które odbyło się 3. kwietnia. Wszystkie przedszkolaki wspólnie zasiadły do pięknie i wiosennie udekorowanego stołu, aby spożyć wielkanocne przysmaki. Przed rozpoczęciem posiłku pani Dyrektor złożyła wszystkim ciepłe życzenia. Wspólnie spędzony czas i serdeczne życzenia stworzyły miłą i świąteczną atmosferę.

Dla każdego przedszkolaka najbardziej radosną chwilą była wizyta wielkanocnego zajączka. Jego odwiedziny były ogromnym zaskoczeniem dla dzieci. Zajączek wręczył wszystkim wielkanocne upominki, z których dzieci bardzo się cieszyły. W zamian za piękne prezenty dzieci zaśpiewały mu wiosenną piosenkę.

Dzień ten miał wyjątkowy charakter. Dzieci śpiewały piosenki i bawiły się z zajączkiem. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Strona 1 z 21

Godziny otwarcia

6.30 - 17.00

Lokalizacja

ul. Śniadeckich 1G, 75-453 Koszalin

Zobacz na mapie

Kontakt

Telefon: 608-839-195
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.