Przedszkole „Jaś i Małgosia” jest czynne 12 miesięcy w roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30 — 17:00.

Przedszkole nie pracuje w dni świąteczne oraz ustawowo wolne od pracy. W trakcie wakacji przewidziana jest również trzytygodniowa przerwa techniczna na remonty.

Do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat.
Liczebność grup w naszym Przedszkolu nie przekracza 22 dzieci.

Historia

Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Początkowo mieściło się przy ul. Stanisława Dąbka 3A/2. Przedszkole jest placówką oświatową – posiada wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznychprowadzonej przez Prezydenta Miasta Koszalina. Nadzór pedagogiczny nad realizacją podstawy programowej pełni Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Czym się zajmujemy?

W Przedszkolu „Jaś i Małgosia” każdy mały człowiek może liczyć na ciepłą, miłą ale też fachową opiekę nauczycieli, którzy proponują szereg działań rozwijających wiedzę dziecka o świecie i sobie samym. Celem Przedszkola jest poznanie malucha oraz jego zdolności i zainteresowań, jak również propagowanie zdrowego trybu życia oraz wszechstronny rozwój dziecka. Wychowanie i uczenie się przebiegają w rodzinnej i życzliwej atmosferze, gdzie panuje przede wszystkim akceptacja i bezpieczeństwo, a także sprzyjające warunki, umożliwiające dzieciom osiągnięcie dojrzałości szkolnej. Wzmacniana jest ich samoakceptacja i wiara we własne możliwości oraz aktywność i twórczość. Dużo czasu nasi wychowankowie spędzają na powietrzu. Organizowane są liczne uroczystości, święta, a także urodziny oraz spotkania z „ciekawymi ludźmi". To wspaniałe miejsce, przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Przedszkole od wielu lat współpracuje z:

• Miejską Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną przy ul. Morskiej w Koszalinie

• Miejską Biblioteką Publiczną filią nr 15 przy ul. Sucharskiego 5 w Koszalinie

• Muzeum Okręgowym w Koszalinie

• Urzędem Miejskim Koszalina

• Policją

• Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt „Leśny Zakątek” przy ul. Mieszka I w Koszalinie

• Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu
- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

— Robert Fulghum