Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” jest czynne 12 miesięcy w roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30 — 17:00.

Przedszkole nie pracuje w dni świąteczne oraz ustawowo wolne od pracy. W trakcie wakacji przewidziana jest również trzytygodniowa przerwa techniczna na remonty.

Do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat.
Liczebność grup w naszym Przedszkolu nie przekracza 22 dzieci.

Nasze przedszkole funkcjonuje również na zasadach placówki publicznej.

Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” zostało wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego. Prowadzimy rekrutację na takich samych zasadach jak przedszkola publiczne. Aby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do naszego przedszkola należy wziąć udział w elektronicznym naborze prowadzonym przez Urząd Miasta Koszalin pod linkiem https://naborp-kandydat.eduportal.koszalin.pl/koszalin/News . Dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc.

Przyjęte w naborze dzieci mają możliwość korzystania z naszego przedszkola na takich samych zasadach jak z przedszkola publicznego. Pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach od 8:00 do 13:00 jest bezpłatny. Za każdą dodatkową, rozpoczętą godzinę, którą dziecko spędza w przedszkolu, rodzice płacą złotówkę. Ponadto dzieci uczestniczą we wszystkich wydarzeniach i wycieczkach oraz zajęciach dodatkowych oferowanych w ramach czesnego. Oprócz wspomnianych opłat za dodatkowe godziny, rodzice ponoszą jeszcze koszty wyżywienia według obowiązującej stawki w przedszkolu.

Historia

Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” rozpoczęło swoją działalność w 2010 roku. Początkowo mieściło się przy ul. Stanisława Dąbka 3A/2. Przedszkole jest placówką oświatową – posiada wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Koszalina. Nadzór pedagogiczny nad realizacją podstawy programowej pełni Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Czym się zajmujemy?

W Przedszkolu „Jaś i Małgosia” każdy mały człowiek może liczyć na ciepłą, miłą ale też fachową opiekę nauczycieli.

Celem Przedszkola jest poznanie malucha oraz jego zdolności i zainteresowań, jak również propagowanie zdrowego trybu życia oraz wszechstronny rozwój dziecka.

Wychowanie i uczenie się przebiegają w rodzinnej i życzliwej atmosferze, gdzie panuje przede wszystkim akceptacja i bezpieczeństwo, a także sprzyjające warunki, umożliwiające dzieciom osiągnięcie dojrzałości szkolnej.

Wzmacniana jest ich samoakceptacja i wiara we własne możliwości oraz aktywność i twórczość.

Dużo czasu nasi wychowankowie spędzają na powietrzu.

Organizowane są liczne uroczystości, święta, a także urodziny oraz spotkania z „ciekawymi ludźmi".

To wspaniałe miejsce, przyjazne zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Okolica Przedszkola

Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” mieści się w miłej, spokojnej i pełnej zieleni części miasta Koszalin. Usytuowane jest na osiedlu mieszkaniowym KSM „Przylesie”, przy ulicy Śniadeckich 1G.

Warunki lokalowe

Przedszkole usytuowane jest w wydzielonej wschodniej części budynku, na parterze, o powierzchni ponad 300 m². Jest to przedszkole 3 – oddziałowe.

Dysponujemy 3 przestronnymi salami dydaktycznymi z salą widowiskową, szatniami, pomieszczeniami sanitarnymi, biurem, kuchnią, zapleczem magazynowym i socjalnym, łazienkami dostosowanymi do potrzeb dzieci, przestronnym grodzonym tarasem letnio – zimowym, placem zabaw.

Atutem naszego Przedszkola jest znajdujący się w pobliżu dogodny i przestronny parking z bezpiecznym dojściem do przedszkola.

Sale są doskonale dostosowane do potrzeb maluchów. Są przestronne, ciepłe, estetyczne, dobrze oświetlone, nowocześnie umeblowane, w pełni wyposażone w pomoce dydaktyczne, nowoczesne środki audiowizualne i sprzęt multimedialny. Wszystkie pomoce dydaktyczne, meble, a także zabawki posiadają certyfikaty. Każda z sal ma około 65 m².

Przy Przedszkolu znajduje się bezpieczny plac zabaw o powierzchni około 600 m², z huśtawkami, bujakami na sprężynkach, zjeżdżalniami, karuzelami, torem przeszkód, zestawami zabawowymi oraz ścieżką zdrowia. Urządzenia te stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu
- o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat...”

— Robert Fulghum