Program "Wokół przedszkola":

• Wykazuje całkowitą zgodność proponowanych treści z zawartym w podstawie programowej wykazem kompetencji.
  • Uwzględnia 5 warstw rozwoju człowieka: biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową.
  • Zawiera nowe arkusze obserwacji pedagogicznej dziecka w
  • Przedstawia przykładowe scenariusze zajęć dla dzieci wykorzystujące w sposób integralny treści programowe.

Autorkami programu są: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion, Wiesława Żaba-Żabińska, wydawnictwo MAC

"Dziecięca Matematyka"

Autorki: Edyta Gruszczyk- Kolczyńska, Ewa Zielińska

Cele realizowane przy realizacji tej metody:

• Indywidualizacja procesu edukacji matematycznej (rozwijanie uzdolnień, przyspieszanie tempa rozwoju dzieci lub wyrównywanie deficytów rozwojowych).
  • Dostosowanie do rzeczywistych możliwości
  • Przygotowanie do sukcesów w nauce

Międzynarodowy projekt edukacyjny - "Piękna Nasz Polska Cała"

Udział biorą wszystkie grupy przedszkolne. III edycja

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodziców poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.

Ogólnopolski projekt edukacyjny - "Zdrowo i Sportowo"

Udział biorą wszystkie grupy przedszkolne.

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci. Chcemy pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywność ruchową. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy.

Po co to robić? Powodów jest kilka. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Jak pokazują badania, dzieci, młodzież, a potem dorośli, którzy na co dzień uprawiają sport czy też mają stały nawyk aktywności ruchowej uczą się lepiej, lepiej radzą sobie ze stresem i wyzwaniami. W większym stopniu akceptują swoje ciało i rozumieją ograniczenia. Wreszcie łatwiej budują relacje społeczne i potrafią się odnaleźć w nowej grupie rówieśniczej.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Głównym celem kampanii jest zachęcanie dzieci do częstszego obcowania z książką oraz do wspólnej lektury z najbliższymi.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury“

To ogólnopolski program edukacyjny, który ma na celu zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

„Czyste powietrze wokół nas“

Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

„Mamo, tato wolę wodę“

Program edukacyjny, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Tablice interaktywne w każdej grupie.

Dzięki szerokim możliwościom zastosowania, tablice interaktywne z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do kształcenia młodszych dzieci w wieku przedszkolnym. Tablice interaktywne w przedszkolu pozwalają przeprowadzić ciekawe zajęcia dla pociech w różnym wieku i pomagają nauczycielom przedszkolnym jeszcze bardziej je zaangażować.

Dzisiejszy świat, to miejsce w którym korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym. Tablice interaktywne w przedszkolu dają możliwość w formie bezpiecznej zabawy pokazać dzieciom jak korzystać ze współczesnych urządzeń.