W dniu 17.11.2014 r. zakończyła się kolejna edycja programu prewencyjnego pod nazwą „Zdobądź Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy”, w którym Niepubliczne Przedszkole „Jaś i Małgosia” wzięło udział. Organizatorem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

Nasze Przedszkole brało udział w programie prewencyjnym „Bezpieczeństwo pracy w małych zakładach”. Jest to program, przeznaczony dla pracodawców, prowadzących zakłady produkcyjne, handlowe i usługowe, z których działalnością wiążą się zagrożenia zawodowe i zdrowotne, którzy chcą zwiększyć poziom bezpieczeństwa własnego i pracowników.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 17.11.2014r. w Teatrze Lalek „Pleciuga” w Szczecinie, Okręgowa Inspekcja Pracy w Szczecinie nagrodziła laureatów programu. Nasze Przedszkole ukończyło program wzorowo i z rąk Okręgowego Inspektora Pracy otrzymało Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy wraz z nagrodami.

Artykuł prasowy [PDF]

W dniach 14 – 15.04.2014r. w naszej placówce odbyła się ewaluacja zewnętrzna. Badanie zostało zrealizowane przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.

Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania przedszkola w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa (rozp. MEN z dnia 7.10.2009r. wraz ze zmianami z dnia 10.05.2013r.). Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który zawiera realizację przez przedszkole wymagania:

Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

Z przyjemnością informujemy, iż nasze przedszkole spełniło wymaganie na poziomie B – oznaczający wysoki stopień wypełniania wymagania przez przedszkole.

Wnioski wynikające z raportu:

• Nauczyciele wykorzystują zalecane warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz dostosowują je do indywidualnych potrzeb rozwojowych dzieci.
  • Wykorzystywanie przez nauczycieli wniosków z monitorowania i analizowania osiągnięć dzieci korzystnie wpływa na rozwój zainteresowań i wyrównywanie szans edukacyjnych każdego dziecka.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu.

Nasza praca konkursowa:

Praca konkursowa - Zdrów jak ryba

Do pobrania:

Artykuł prasowy na temat konkursu [PDF]

Podziękowania za udział w konkursie [PDF]