Nasza kadra to zespół wykwalifikowanych nauczycieli z wykształceniem pedagogicznym. Są to osoby pełne kreatywności, ciepła oraz pasji do wykonywanego zawodu. Każdy z nich dba o to, aby dzieci w naszym przedszkolu czuły się bezpieczne i były szczęśliwe. Ponadto nasi nauczyciele stale doskonalą swój warsztat pracy i dbają o rozwój osobisty.

W codziennej pracy stosujemy nowatorskie, sprawdzone metody i formy dydaktyczno-wychowawcze.

W naszym przedszkolu panuje zasada podmiotowego traktowania dzieci. W każdym dziecku staramy się znaleźć jego indywidualność i potencjał rozwojowy. Dbamy o zrównoważony rozwój intelektualny, fizyczny i moralny niezależnie od możliwości edukacyjnych każdego dziecka, dlatego u nas dzieci rozwijają swoje talenty artystyczne, muzyczne, ruchowe a także językowe.

Całe grono pedagogiczne oddane jest swojej pracy, kreatywne, dbające o ciepłą, przyjazną, rodzinną i pełną zrozumienia atmosferę. Dzieci czują się kochane i akceptowane.

W Przedszkolu „Jaś i Małgosia” poza przekazywaniem rzetelnej wiedzy, zadaniem nauczyciela jest:

• nauka samodzielności

• rozwijanie kreatywności

• wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, zgodnie z jego potencjałem i możliwościami rozwojowymi

• nauka współpracy i współdziałania w grupie

• przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole

• rozwijanie w dzieciach chęci poznawania świata

• dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

• współpraca z rodzicami, opiekunami i środowiskiem lokalnym

Dodatkowo personel nasz jest wspierany przez specjalistyczną kadrę zewnętrzną:

• lektorów języka angielskiego

• instruktora rytmiki z akompaniatorem